Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Model Portföyden Çıkarılan Şirket Yeni Atamaları Yaptı

Yatırım Finansman tarafından model portföyden çıkarılan şirket, organizasyonel yapıdaki değişiklikleri duyurdu. Detaylar haberde...
Model Portföyden Çıkarılan Şirket Yeni Atamaları Yaptı
HABER GİRİŞ

Bugün bilanço açıklayacak olan Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden organizasyonel yapıdaki değişiklikler hakkında paylaşımda bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada stratejik önceliklerimiz doğrultusunda, ana işlerimizin büyütülmesi ve yeni büyüme platformlarına yatırım odağımızı güçlendirmek amacıyla organizasyonel gözden geçirmenin yapıldığı not edildi.

Malzeme teknolojileri alanında liderlik konumunu daha da güçlendirmek amacıyla, yapı malzemeleri ve sanayi stratejik iş kollarının, malzeme teknolojileri ve mobilite çözümleri olarak yapılandırılmasına karar verildiği not edildi.

Yapılan değişik sonrasında halihazırda Yapı Malzemeleri Grup Başkanı olarak görev yapan Burak Orhun Malzeme Teknolojileri Grup Başkanlığı’na atandığı bildirildi.

Sanayi Grup Başkanı olarak görev yapan Cevdet Alemdar ise Mobilite Çözümleri Grup Başkanı olarak 19 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere atandığı not edildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan atamalar ile birlikte, Akçansa, Çimsa ve Kordsa şirketlerimiz faaliyetlerini Malzeme Teknolojileri Grup Başkanlığı bünyesinde; Brisa, Temsa Ulaşım ve Temsa Motorlu Araçlar şirketlerimiz ise faaliyetlerini Mobilite Çözümleri Grup Başkanlığı bünyesinde sürdürecektir.”

Bugün Yatırım Finansman tarafından model portföyden çıkarılan şirketin SAHOL kodlu hisseleri güne 84 TL’den başladı. 86,35 TL’ye kadar yükselen hisseler, yazım sırasında 86 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın