Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MOBTL, Oppo Satışlarıyla Beklentileri Aşmaya Hazırlanıyor

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret bugün KAP üzerinden Oppo markalı ürünlerin Türkiye'deki satışlarına resmen başladığını duyurdu. İşte detaylar;
MOBTL, Oppo Satışlarıyla Beklentileri Aşmaya Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MOBTL), 29 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Oppo markalı ürünlerin satışlarına başladığını duyurdu.

Yapılan 21 Mayıs’taki açıklamaya göre dünya akıllı telefon pazarının en büyük markalarından biri olan Oppo’nun Türkiye’deki üretim hakkı, 2024 yılı Ocak ayında Mıstaçoğlu Grup Şirketlerinden AGM Teknoloji Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye (AGM) devredilmişti.

MOBİLTEL ile AGM arasında imzalanan anlaşma kapsamında MOBİLTEL, Türkiye’deki zincir marketler kanalında Oppo markalı ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtım haklarını münhasıran elde etmişti.

Oppo markalı akıllı telefonların Türkiye’deki ilk satış tarihi, 21 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen lansman toplantısında duyuruldu. MOBİLTEL, Oppo markalı akıllı telefonların satışlarına bugün itibariyle başladı. Şirket, bu satışların gelirlerine pozitif yönde katkı sağlayacağını öngördü.

MOBİLTEL, konuyla ilgili gelişmeleri ve satış performansını ilerleyen zamanlarda KAP platformunda kamuoyuyla paylaşacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Borsada MOBTL koduyla işlem gören Mobitel İletişim payları yıllık bazda yüzde 107,8 oranında prim sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 16,88, haftalık bazda ise yüzde 11,35 oranında değer kaybetti.

Gün içinde 5,82-6,1 lira aralığında işlem gören MOBTL payları TSİ 15.55 itibarıyla yüzde 1,68 düşüşle 5,85 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın