Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mobilya Sektörünün Lider Şirketi için Hedef Fiyat Yükseldi

Mobilya sektörünün bilinen isimlerden olan Doğanlar Mobilya'nın yılın 3. çeyreğine ilişkin bilançosu sonrasında Halk Yatırım'dan değerlendirme geldi. Detaylar haberde...
Mobilya Sektörünün Lider Şirketi için Hedef Fiyat Yükseldi
HABER GİRİŞ

Mobilya sektörünün lider şirketlerinden biri olan Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu yayımladı. Halk Yatırım ise şirketin finansal sonuçlarına yönelik değerlendirmesini yayımladı.

Kurumun raporunda şirketin yılın üçüncü çeyreğinde, beklentinin yüzde 30 üzerinde net kar açıkladığı belirtildi. Hisse senetlerine ait analizler sunan Fintables şirketin finansal sonuçlarına yönelik şu paylaşımda bulundu:

Fintables Doğanlar  Mobilya Özet Finansal Rapor
Kaynak: Fintables

Beklentinin üzerinde gelen net karın, hem güçlü operasyonel karlılık hem de operasyonel olmayan gelirlerdeki artıştan kaynaklandığı aktarıldı.

Halk Yatırım, net kar tarafında görülen güçlü artış ve etkin operasyonel gider yönetiminin desteğinde marjlar sonucunda bilanço sonucunun hisse performansına yansımasını pozitif olarak değerlendirdi.

Halk Yatırım Doğalar Mobilya
Kaynak: Halk Yatırım

Bu doğrultuda kurum, Doğanlar Mobilya hissesi için 15,10 TL seviyesinde bulunan 12 aylık hedef fiyatı 16,52 TL’ye çıkardı. “AL” tavsiyesini korudu.

GCM Yatırım Banner

Kurum beğeniyi destekleyen unsurları şu şekilde açıkladı:

“Mağaza ve bayi ağının genişletilmesi, ihracat hacimlerinin artarak devam etmesi ve çeşitlendirilmiş ürün segmenti ile tüm tüketici gruplarına hitap edilmesi.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.