Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MLP Sağlık Hizmetleri 10 Milyon Dolarlık Sigorta Poliçesini Duyurdu

MLP Sağlık Hizmetleri 10 milyon dolar tutarındaki yönetici sorumluluk sigorta poliçesini KAP'ta yayımlarken, hisseleri sınırlı yükseliyor.
MLP Sağlık Hizmetleri 10 Milyon Dolarlık Sigorta Poliçesini Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

MLP Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi, yönetici sorumluluk sigorta poliçesiyle ilgili duyurdu yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, 10 milyon dolar tutarındaki poliçenin 23 Eylül 2021 – 23 Eylül 2022 tarihleri arasında geçerli olduğu ifade edildi.

Yapılan açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği’nde yer alan Kurumsal Yönetim İlkelerinden 4.2.8 maddesinin ilgili hükmü gereğince gerçekleşti. Bu hükme göre; yönetim kurulu üyelerinin görevleri esnasındaki kusurları ile şirkette sebep olacakları zarar, şirket sermayesinin %25’ini aşan bir bedelle sigorta edilir ve KAP’ta açıklanır.

Açıklamanın geldiği sıralarda MLP Sağlık Hizmetleri hisseleri (MPARK) TSİ 15:35 sularında %0,07 oranında yükselişle 27,04 liradan işlem gördü.
MLP Sağlık Hizmetleri Hisseleri Yüzde 0,07 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerde önce düşüş sonra yükseliş kaydetti. Haftanın kapanışını ise 27 liradan gerçekleştiren hisseler, bu haftaya 27,16 liradan yükselişle başladı. Açılışın ardından dalgalı seyreden hisseler, 26,9 liraya kadar düşüp 27,2 liraya kadar yükseldi.

MPARK kodlu hisseler 27 lira üstündeki performansını korumaya çalışırken, aşağı yönde 26,88 ve 26,74 lirada bulunan destek noktaları izleniyor. Yukarı yönde ise 27,18 ve 27,34 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık %1,12 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %0,29 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %51,37 oranında daha yüksek seviyelerden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu