Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mint Finansman BDDK’dan İzni Kopardı

BDDK, Mint Finansman AŞ'nin faaliyet iznine ilişkin aldığı kararı Resmi Gazete’de yayımladı. Karara dair detaylar şöyle...
Mint Finansman BDDK’dan İzni Kopardı
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 23 Kasım 2023 tarihli toplantısında, Mint Finansman A.Ş. hakkındaki ilgili konuyu inceleyerek karara vardı.

Buna göre Mint Finansman A.Ş.’ye 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanununun 7. maddesi ile Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerininin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmeliğin 5. maddesinin 2 numaralı fıkrası çerçevesinde faaliyet izni verilmesine karar verildi.

BDDK, 22 Eylül 2022 tarihinde ise Mint Finansman’ın kuruluşuna izin vermişti.

BDDK’nın resmi sitesinde yer alan bilgiye göre faaliyet izni olan finansman şirketleri, Alj, Evkur, Hepsi, Koç Fiat Kredi, Koç Finansman, Mercedes Benz, Mercedes Benz Kamyon, Ofisfinans, Orfin, Quick, TEB, Tırsan, Tom, TT, Turk, Turkcell, VFS, Vodafone, Volkswagen ve ZİP Finansman olarak sıralanıyor.

Faaliyet izni iptal edilenler ise MAN Finansman, Scania Finansman, Şeker Finansman ve Uzel Tüketici Finansmanı ve Kart Hizmetleri şeklinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.