Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyonluk İhale Kazanıldı: İlaç Şirketi O Marka İle Çalışacak

Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden milyonluk ihaleyi başka bir marka ile kazandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Milyonluk İhale Kazanıldı: İlaç Şirketi O Marka İle Çalışacak
HABER GİRİŞ

Türkiye’de ilaç sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş, Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihale sonucu hakkında bilgi verdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket ‘Tıbbi Beşeri İlaç’ alım ihalesi DİADOL markası ile 26.310.452,93 TL +KDV tutarla ortaklık uhdesinde kaldığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesi DİADOL markası ile 26.310.452,93 TL +KDV tutarla ortaklığımız uhdesinde kalmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.”

Şirketin hisseleri ihale haberi sorasında hafif bir yükselişe geçti. Açıklama öncesinde 12.17 TL’den işlem gören hisseler yükselişe geçti.

GCM Yatırım Banner

TRILC kodlu hisseler 12.95 TL’ye kadar yükseldi. Günlük kazanç yazım sırasında yüzde 3’ü geçti.

Şirketin yatırımcısına yıllık yüzde 6’dan fazla kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.