Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyon Liralık İmzayı Duyuran Şirket Hissesi Yüzde 80 Artıda!

Borsa İstanbul'da LIDER koduyla işlem gören LDR Turizm A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde milyon liralık yeni iş ilişkisini duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Milyon Liralık İmzayı Duyuran Şirket Hissesi Yüzde 80 Artıda!
HABER GİRİŞ

Operasyonel araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren LDR Turizm A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu bildirimde, yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da LIDER koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, dört farklı müşteri ile gerçekleştirilen anlaşmaların detaylarına yer verildi.

Açıklamada, uzun dönem araç kiralama hizmetleri kapsamında, kurumsal ölçekli dört farklı müşteri ile toplam 138 adet araç için 36 ay vadeli kiralama sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Sözleşmelerin ciro büyüklüğünün toplamının 136 milyon 548 bin Türk lirası olduğu ifade edildi.

Finansal ve teknolojik gelişmeler çerçevesinde müşterilerine özelleştirilmiş uzun dönem araç kiralama hizmeti sağlayan şirketin açıklamasının devamında, iş ilişkilerinin ciro ve karlılığa olumlu etkisinin olacağından bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

LDR Turizm, geçen haftaki KAP bildiriminde, Şubat ayı araç yatırımlarının raporunu yatırımcılarıyla paylaşmıştı.

Şirketin, Şubat ayı boyunca 43 adet araç satın aldığı, toplam araç alım fatura tutarının 47 milyon 935 bin 743 TL olduğu; 29 Şubat itibarıyla filodaki araç adedinin toplamının 3179 olduğu bildirilmişti.

LIDER Hisseleri Haftayı Nasıl Tamamladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,62 değer kaybıyla 8.828,70 puandan tamamlarken, LIDER hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,2‘lik düşüşle 68,1 TL seviyesine gerileme gösterdi.

LDR Turizm Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LDR Turizm hisseleri, uzun vadede ise yatırımcısına kazandırıyor. Hisseler, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 80 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.