Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milpa Ticaret Haksız Fiil Davasıyla İlgili Alınan Kararları Paylaştı

Milpa Ticaret, arazisiyle ilgili haksız fiil davasında devam eden süreç ile ilgili gelişmeleri ve alınan kararları paylaştı.
Milpa Ticaret Haksız Fiil Davasıyla İlgili Alınan Kararları Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sahip olduğu arazisi üzerinde devam eden dava ile ilgili alınan kararlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Geçmişte 98,702 metrekarelik kısmı şirkete ait durumdayken orman vasfıyla Hazine’ye devrine karar verilen Pendik – Kurtdoğmuş Köyü 1155 no’lu parselde bulunan 144.266 metrekarelik araziyle ilgili olarak haksız fiil nedeniyle dava açılmıştı.

Davada, T.C. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 37. Hukuk Dairesi tazminat hakkını uygun görmekle birlikte dava konusu taşınmazın arsa ve arazi vasfında olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla yeniden yargılanma yapılmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada, “İstanbul Anadolu 13’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 6 Temmuz 2021 tarihli duruşmasında; yasal faizi dava tarihinden itibaren ayrıca hesaplanmak üzere Davacı Şirket’imiz lehine 85.117.134,70 Türk Lirası tutarında tazminat ödenmesine karar vermiş olup, söz konusu bu tutarın Şirket’imiz payına isabet eden kısmı -faiz hariç- yaklaşık 58.234.313 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır,” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bugün öğrenilen bilgiye göre; davalı tarafın 13. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararını istinaf ettiği, İstinaf Mahkemesi’nin şirket lehine, davalı tarafın istinaf başvurusunu Yargıtay temyiz yolu açık olmak üzere reddine karar verdi.

GCM Yatırım Banner
Açıklamaların geldiği sıralarda Milpa Ticaret hisseleri (MIPAZ) TSİ 16:35 sularında %1,44 oranında artıda 4,24 liradan işlem görmeye başladı.
Milpa Hisseleri Yüzde 1,44 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 7 Aralık’ya 4,36 liraya kadar yükseldikten sonra kazançlarını geri vermiş ve dün 4,08 liraya kadar gerilemişti. Dünkü gerilemenin ardından bir miktar kazanım gerçekleşirken, işlemleri 4,18 liradan sonlandırmıştı.

Hisseler bugünkü işlemlere 4,18 liradan başladıktan sonra yükseliş gösterdi ve 4,27 liraya kadar ulaştı. Ardından bir miktar yatay seyreden hisseler, TSİ 15:45 sularında 4,33 liraya kadar tırmandı. Daha sonra 4,23 – 4,24 lira bandında hareket etmeye başladı.

Milpa hisselerinde yukarı yönlü eğilimin güçlenmesiyle birlikte 4,29 ve 4,35 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 4,15 ve 4,07 liradaki destek noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,93 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %9,35 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %7,06 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.