Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milli Savunma Bakanlığı İhalesini Borsadaki O Şirket Kazandı!

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Milli Savunma Bakanlığı ihalesi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Milli Savunma Bakanlığı İhalesini Borsadaki O Şirket Kazandı!
HABER GİRİŞ

Gıda ve su ürünleri işleme ile satış alanında faaliyet gösteren Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Milli Savunma Bakanlığı ihalesi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da DARDL koduyla işlem görmekte olan şirketin açıklamasında, Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) düzenlediği ihalenin kazanılmasına ilişkin detaylar verdi.

Yüzde 100 oranda hisselerine sahip bulunulan ve tam konsolidasyon olarak mali bilgileri şirket mali tablolarında konsolide edilen satış ve dağıtım şirketi Dardanel Dağıtım A.Ş.’nin, MSB’nin düzenlediği konserve ve hazır yemek ihalesini kazandığı bilgisi verildi.

İhalenin toplam bedelinin 513,7 milyon TL tutarlı olduğu ifade edildi.

Öte yandan bu tutarın, ihale verenin talebi ile yüzde 20 oranında artırılabileceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., kısa süre önce yaptığı KAP bildiriminde, şirketin kısa sürede hızla artırmayı hedef aldığı ihracatına odaklanmak ve bu hedef doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak üzere hisselerinin yüzde 100’ü şirkete ait 1.000.000 TL kuruluş sermayeli Dardanel Dış Ticaret A.Ş. unvanı ile bir şirket kurulmasına karar verildiğini duyurmuştu.

DARDL Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,72 değer artışıyla 8.044,02 puandan tamamlarken DARDL hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6’lık yükselişle 5,5 TL seviyesine çıkış gerçekleştirdi.

DARDL Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık grafikte güncel olarak yatırımcısına yüzde 9,7 kar ettirmiş görünen DARDL hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise sırasıyla yüzde 8,2 ve yüzde 16 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.