Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros’un Deprem Bilançosu KAP Tarafından Açıklandı

Migros'tan KAP'a yapılan açıklamada, şirketin deprem bölgesine 45 tır yardım malzemesi sevk ettiği paylaşıldı. Detaylar haberin içerisinde;
Migros’un Deprem Bilançosu KAP Tarafından Açıklandı
HABER GİRİŞ

Türkiye’deki süpermarket zincirlerinden biri Migros, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) özel durum açıklamasında bulundu. Şirket, Kahramanmaraş merkezli ve çevre 10 ili etkileyen 6 Şubat’taki depremlerden 22 çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu.

Migros tarafından yapılan açıklamada deprem bölgesinde faaliyet gösteren 288 mağazasının olduğu kaydedilirken, mağazalardan 66’sının kullanılamaz hale geldiği paylaşıldı.

Türkiye genelinde toplamda 2 bin 927 mağazası olduğunu bildiren Migros, halka açık şirket olmanın gereği ve şirket paydaşlarından gelen sorulara yanıt vermek adına açıklamada bulunduğunu belirtti.

Migros Deprem Yardımlaşma Seferberliği’ne Katıldı

KAP tarafından aktarılan açıklamada, Migros’un deprem faciasının yaralarını sarmak için sahip olduğu imkanlarla ilgili devlet kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalıştığına yer verildi.

Depremin yaşandığı 6 Şubat sabahında bölgeye ulaştırılmak üzere, şirket bünyesindeki 12 acil yardım tırının Kızılay koordinasyonu ile yola çıkartıldığına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Migros’un ilgili bakanlıklarca başlatılan Deprem Yardımlaşma Seferberliği’ne katılım sağladığı da kaydedildi. Katılım kapsamında, müşterilerin Migros Sanal Market üzerinden verdiği yardım siparişlerinin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonu ile bölgeye ulaştırıldığı açıklandı.

Deprem Bölgesine 45 Tır Yardım Malzemesi Sevk Etti

Şu ana dek toplamda 45 tır dolusu yardım malzemesinin bölgeye sevk edildiği ayrıca 15 yardım tırının da AFAD’ın koordinasyonunda ihtiyaç planlaması yapılarak peyderpey bölgeye ulaştırıldığı eklendi.

Tüm bunların yanı sıra şirketin İskenderun ve Kahramanmaraş’taki Kızılay koordinasyonunda bugüne kadar 20 bine yakın kişiye sıcak yemek servisi yaptığı paylaşıldı.

Migros tarafından yapılan açıklamada, “Yaşanan felaket nedeniyle tüm milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunar, baş sağlığı diler ve deprem sebebiyle oluşan tüm yaralarımızın hızlıca sarılmasını temenni ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.