Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros’tan Yeni Yatırım! BEYAZ Filo Araç Satışlarını Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören MGROS yeni yatırımını duyurdu. Beyaz Filo ise araç satışlarını paylaştı. İşte detaylar;
Migros’tan Yeni Yatırım! BEYAZ Filo Araç Satışlarını Paylaştı
HABER GİRİŞ

Migros Ticaret (MGROS), 4 Temmuz’da yaptığı açıklamada CRC Danışmanlık ve Organizasyon A.Ş’ye iştirak edileceğini duyurdu. Şirket, CRC Danışmanlık’ın ödenmiş sermayesini temsil eden payların yüzde 50’sine tekabül eden 200 adet payın 2.900.000 ABD doları karşılığı TL bedelle satın alınmasına karar verildiğini açıkladı.

Paylaşımda online ve fiziki mağazalarda hazır/paketli yemek satış kanallarını güçlendirmek ve personel yemek ihtiyacına destek olmak amacıyla yeni yatırım fırsatlarının değerlendirildiği vurgulandı.

Bu çerçevede CRC’nin ödenmiş sermayesinin yüzde 25’ine tekabül eden 100.000 adet payın Migros Ticaret tarafından, yüzde 25’inin ise şirketin bağlı ortaklığı Dijital Platform Gıda Hizmetleri tarafından devralınacağı ifade edildi. Toplam pay devir bedelinin kapanış tarihinde uyarlamaya tabi olup değişebileceği belirtildi.

MGROS, günlük yüzde 1,6 artışla 225 TL’ye yükseldi.

Beyaz Filo

Borsa İstanbul’da BEYAZ koduyla işlem gören Beyaz Filo Oto Kiralama, 2023 yılı ilk yarı sıfır araç satışları hakkında verileri paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket yetkili satıcısı olduğu 5 markada 2023’ün ilk yarısında toplam 6662 adet sıfır araç satışının gerçekleştirildiğini kaydetti.

BEYAZ, günlük yüzde 0,3 yükselerek günü 4 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.