Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros’tan Hisse Alım Açıklaması Geldi

Migros Ticaret A.Ş, KAP üzerinden bağlı ortaklığının Paket Taxi'nin yüzde 18,3'üne tekabül eden paylarını satın aldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Migros’tan Hisse Alım Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Perakende ticaret sektörünün bilinen şirketlerinden olan Migros Ticaret A.Ş,  bağlı ortaklığı Dijital Platform Gıda Hizmetleri A.Ş’nin satın aldığı hisselere yönelik açıklamada bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket bağlı ortaklığı Dijital Platform Gıda Hizmetleri A.Ş’nin, Paket Lojistik ve Teknoloji A.Ş.’nin (Paket Taxi) ödenmiş sermayesinin yüzde 18,3’üne tekabül eden paylarını satın aldığını açıkladı.

Şirket, Paket Taxi’de yüzde 75 pay oranına sahip olduğunu bildirdi.

Söz konusu hisse devri neticesinde, Migros’un Paket Taxi’deki doğrudan ve dolaylı pay sahiplik oranı bu devir sonrası yüzde 92,1’e yükseldiği kaydedildi.

Migros Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık yüzde 250 kazandıran şirketin hisseleri (MGROS) bugün açılışı 466 TL’den yaptı. Hisseler aylık bazda yüzde 23,88, haftalık bazda yüzde 6,31 kazandırdı. 461,75 TL’ye kadar düşen hisseler, yazım sırasında 464 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın