Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros ve BİM’in Para Cezası İptal Davaları Reddedildi

Rekabet Kurumu, BİM ve Migros’a idari para cezası verirken, bu kararın iptali için açılan davalar esasen reddedildi.
Migros ve BİM’in Para Cezası İptal Davaları Reddedildi
HABER GİRİŞ

Migros Ticaret A.Ş. Rekabet Kurumu’nun 28.10.2021 tarih ve 21-53/747-360 sayılı kararının iptali için açılan dava hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) 29.10.2021, 17.01.2022, 25.02.2022, 23.06.2022 tarihlerinde yapılan açıklamalarda, Rekabet Kurumu’nun Migros’a ve diğer bazı teşebbüslere idari para cezası verildiği hatırlatıldı.

Bu kararın iptal edilmesi için ise idari mahkeme nezdinde dava açılmıştı. Bugünkü açıklamada, söz konusu davanın esasen reddedildiği belirtildi. Karara karşı yasal süresi içinde Ankara Bölge İdare Mahkemesi nezdinde istinaf başvurusu yapılacağı açıklandı.

Migros hisseleri (MGROS) yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Geçen haftayı 183,8 liradan sonlandıran hisseler, bu sabah 184,5’ten açılış yaptı. Günün ilk yarısında yüzde 2’ye yakın prim yaparak 187,4 liraya kadar yükseldi.

BİM için de Aynı Karar Verildi

Rekabet Kurumu, BİM Birleşik Mağazaları A.Ş.’nin de dahil olduğu beş zincir market ve bir tedarikçi şirkete idari para cezası vermişti. Şirket, bu kararın iptal edilmesi için idari mahkeme nezdinde dava açarken, söz konusu davanın esasen reddedildiği bildirildi.

KAP üzerinden yapılan açıklamada “Karara itiraz için 30 gün içerisinde ikinci derece mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi nezdinde istinaf başvurusunda bulunulacaktır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Son dönemin yüksek prim yapan ve yabancı kurumların defansif hisseler arasında gösterdiği BIMAS, haftanın ilk işlem gününde zayıf performans sergiliyor. Güne 158,5 liradan başlayan hisseler, ilk yarıda 157,6 – 159,7 arasında hareket etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın