Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros, Tat Gıda ve Makine Takım’dan Temettü Kararı

KAP üzerinden hissedarları bilgilendiren Migros, Tat Gıda ve Makine Takım temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
Migros, Tat Gıda ve Makine Takım’dan Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler temettü kararlarını açıklamaya devam ediyor. Migros Ticaret (MGROS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, yatırımcılarına 2022 yılı karından brüt 2,6 TL, net 2,3 TL temettü ödeneceğini duyurdu.

Buna göre 1 TL nominal değerli paya isabet eden kar payı oranı yüzde 234 seviyesinde oldu. 2022 yılı için net 2.570.283.000 TL kar açıklayan MGROS, kapanışını 169 TL’den yaptı.

Tat Gıda (TATGD), stratejik plan ve uzun vadeli hedefler kapsamında yatırımların desteklenmesi için, nakit durumu ve finansman imkanları da dikkate alınarak kar dağıtımı yapmayacağını bildirdi. . TATGD, günlük yüzde 6 kayıpla haftanın ilk gününü 23,5 TL’den tamamladı.

Makine Takım Endüstri (MAKTK), kayıtlara göre oluşan dönem ticari karının, geçmiş yıl zararlarına mahsup edilmesi nedeniyle temettü vermeyeceğini açıkladı. MAKTK, günlük yüzde 5 düşüşle 4 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.