Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Migros, Mimeda Medya Platform İsimli Yeni Bir Şirket Kuruyor

Migros, şirketin sahip olduğu medya varlıklarının yönetilmesi için Mimeda Medya Platform isimli yeni bir medya şirketi kurmaya karar verdi.
Migros, Mimeda Medya Platform İsimli Yeni Bir Şirket Kuruyor

Migros Ticaret Anonim Şirketi (Migros), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirime göre yeni bir medya şirketi kuracak. Migros, şirketin sahip olduğu medya varlıklarını tüm reklamverenlere daha etkin bir şekilde ulaştırmak için Mimeda Medya Platform A.Ş isimli bir şirket kurmaya karar verdiğini bildirdi.

Migros, veri bazlı pazarlama aktivitelerinin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için yeni bir medya şirketi kurma kararı aldığını açıkladı. Söz konusu şirketin Migros’a %100 bağlı ortaklık olacağı söylenirken, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesinin 1.500.000 TL olacağı bildirildi.

Açıklamanın geldiği sırada Migros hisseleri (MGROS) %1,20 oranında yükselişle 33,62 liradan işlem görmeye başladı.
Migros Hisseleri %1,27 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 33,2 liradan tamamladıktan sonra bugüne yatay bir başlangıç yaptı. Açılışın ardından gerilemeye başlayan hisseler, TSİ 10:35’te 32,92 liraya kadar geriledi. Ancak buradan toparlanma kaydeden hisseler öğleden sonraki işlemlere yükselişle başlangıç yaptı.

Günün ikinci yarısında güçlü bir yükseliş kaydeden Migros hisseleri, TSİ 14:40’te 33,82 liraya kadar tırmandı. Hisseler yeni şirket haberini olumlu karşılarken, 33 liradan önemli destek alıyor.

Migros hisselerinin haftalık performansı %2,46 oranında negatif bölgede yer alırken, aylık bazda %10’dan fazla değer kaybetti. Bugün gelen yükselişle kayıplarının bir kısmını silen hisseler yıllık bazda %7,40 oranında değer kaybetmiş durumda. Ayrıca hisseler 1 yıllık sürenin en düşük seviyesi olan 31,54 liradan çok uzakta işlem görmüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum