Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros İşçisi Kazandı! En Düşük Ücret Alkış Topladı

Kazanımların detayları açıklanırken Migros Depo'da çalışan bir işçinin alacağı en düşük rakam belli oldu. Detaylar haberde;
Migros İşçisi Kazandı! En Düşük Ücret Alkış Topladı
HABER GİRİŞ

Ülke genelinde ücretle ilgili eylemlere katılanlar arasında Migros Depo işçileri de vardı. Çalışanlar bu ayın başlarında iş bırakırken, kısa süre sonra eyleme katılan 250 Migros işçisinin işten çıkarıldığı öğrenildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumartesi günü eylemler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Olay büyürken dün Haluk Levent, Migros işçilerine ilişkin tüm sorunların çözüldüğünü Twitter hesabından şöyle duyurdu:

“Canlarım! Geçen yıl Migros işçileri için arabulucu olmuştum. Çözüme kavuşmuştu. Son 9 gündür hem sendika hem taşeron firma ile görüşmem sürüyordu. Son görüşmeyi Ahbap derneğinde yaptık(8 saat sürdü) Ve tüm sorunlar çözüldü. Bilginize”

DGD-SEN (Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası) konuya ilişkin açıklamasını Twitter’dan yaptı:

DGD-SEN Migros İşçisi Kazandı
KAYNAK: Twitter

DGD-SEN, bugün Esenyurt Migros Depo önünde kazanımlarının detaylarını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Tüm işçilere gelir artışı yapılacağı ve prim sistemiyle ilgili tüm taleplerin kabul edildiği bildirildi. İş sağlığı güvenliğiyle ilgili problemlerin çözüleceği söylenirken her işçinin ücretine primi dışında aylık 325 lira zam yapılacağı eklendi. Depoda çalışan bir işçinin alacağı en düşük ücret 5125 lira olacak şekilde düzenlendi.

DGS-SEN Genel Başkanı Neslihan Acar; Türkiye işçi sınıfının yıllardır gasp edilmiş hakları için mücadele eden, başkaldıran, sendikasız örgütsüz işçilerin olduğu bugünlerde bu kazanım için “Türkiye işçi sınıfına armağan olsun” dedi.

“Bizler yaşamak istiyoruz, iş cinayetlerinde katledilmek istemiyoruz” diyen Neslihan Acar, direnen diğer işçilerin yanında olacaklarını ekledi. DGD-SEN, “Esenyurt Migros depodan direnen tüm işçilere selam olsun” ifadeleriyle işçilerin kutlama yaptıkları anların görüntülerini yayımladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.