Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy’nin Toplam Bitcoin Rezervi 140 Bin Adedi Aştı

MicroStrategy rezervlerine Bitcoin eklemeye devam ediyor. Şirket 1.045 adet daha BTC alımı gerçekleştirdi.
MicroStrategy’nin Toplam Bitcoin Rezervi 140 Bin Adedi Aştı
Yorum

ABD’li MicroStrategy, Bitcoin’e yönelik belirli aralıklarla yaptığı alımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket son olarak 24 Mart-4 Nisan arasındaki tarihlerde 1045 Bitcoin alımı daha gerçekleştirdiğini duyurdu. Alımların toplam bedelinin 29,3 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Açıklama, MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor tarafından yapıldı. Son alımlar ile beraber şirket, BTC başına ortalama 29.803 dolar fiyatla 4,17 milyar değerinde kripto para birimine sahip. MicroStrategy’nin toplam BTC rezervi ise 140.000’i aşmış oldu.

Michael Saylor, Bitcoin’in açık sözlü bir savunucusu olarak biliniyor. Kripto para biriminin güvenli bir değer deposu olduğunu savunan Saylor, Bitcoin’in işletmelere varlıklarını enflasyondan korumaları için eşsiz bir fırsat sunduğunu defalarca ifade etti.

MicroStrategy yakın zamanda Silvergate kredisini geri ödedi ve Mart ayı sonunda 6.500 BTC satın aldı. Şirketin Bitcoin stratejisi, büyük miktarda parayla ortalama bir dolar maliyeti gibi görünüyor.

Bilişim şirketi ilk alımını Ağustos 2020’de yaptı ve o günden bu yana düzenli olarak alımlar gerçekleştiriyor. MicroStrategy’nin güveninin bir parçası olarak Bitcoin bu yıl içerisindeki kazancını yüzde 70’e taşıdı.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 28.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yine de mevcut fiyat seviyesi Kasım 2021’deki çok altında bulunuyor. O dönemki kripto rallisinde Bitcoin, 69.000 dolarak çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%