Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MicroStrategy’den Bitcoin Planı: Şirket Tahvil İhraç Edecek

Bilişim şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için 500 milyon dolar tahvil ihracı planını duyurdu. Ayrıntılar haberde…
MicroStrategy’den Bitcoin Planı: Şirket Tahvil İhraç Edecek
HABER GİRİŞ

Kurumsal Bitcoin sahibi ve iş zekası şirketi MicroStrategy, ek 75 milyon dolarlık seçenekle birlikte dönüştürülebilir kıdemli senet teklifi yoluyla 500 milyon dolar toplama hedefini açıkladı.

Yapılan açıklamada, 2032 vadeli tahvillerin, piyasa koşulları ve diğer faktörlere bağlı olarak, nitelikli kurumsal yatırımcılara özel arzla ihraç edileceği belirtildi. Bu tahviller teminatsız olup, altı ayda bir faiz ödemesi yapacak ve nakde, MicroStrategy A sınıfı hisse senedine veya her ikisine birden çevrilebilecek.

MicroStrategy, bu teklifle elde edilecek fonları ek Bitcoin elde etmek ve genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planladığını belirtti. Dönüştürülebilir senetler, MicroStrategy’ye borcunu yönetirken aynı zamanda özsermaye değerlemesinden faydalanma esnekliği sunuyor. Şirket, 2020’den bu yana Bitcoin’e yoğun yatırım yapıyor ve bu stratejiyi genişletmek için borç finansmanını kullanmaya devam ediyor.

MicroStrategy, daha önce Mart ayında 600 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil teklifi sunmuş ve ardından 623 milyon dolar nakit karşılığında 9.245 BTC satın almıştı. Mart ve Nisan aylarındaki küçük alımlarla birlikte firma şu anda 214.400 BTC’ye sahip durumda.

MicroStrategy’nin Bitcoin varlıklarının toplam maliyeti 7,54 milyar dolar veya BTC başına 35.180 dolar olup, mevcut fiyatlarla bu varlıklar 14,5 milyar dolar değerinde bulunuyor. BTC bu duyuru sonrası yatay seyrini sürdürüyor ve 67.800 dolar yakınlarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

MicroStrategy, Bitcoin satın alma ve kripto para birimini birincil rezerv varlığı olarak benimseme stratejisinin bir parçası olarak Aralık 2020’de, 2025 vadeli 650 milyon dolarlık yüzde 0,75 dönüştürülebilir birinci sınıf tahvil ihraç etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.