Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Durmuyor: 2400’e Yakın Bitcoin Aldı

Michael Saylor’un bilişim şirketi MicroStrategy, Bitcoin düştükçe almaya devam ediyor Şirket 42,8 milyon dolarlık BTC daha aldı.
MicroStrategy Durmuyor: 2400’e Yakın Bitcoin Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin 2022 yılını büyük bir düşüşle kapatmaya başlarken, kripto para biriminin en büyük destekçisi olan MicroStrategy, alım yapmaya devam diyor. Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komsiyonu’na gönderdiği dosyaya göre 42,8 milyon dolar değerinde 2,395 BTC satın aldı.

Alım MicroStrategy’nin yan şirketi, MacroStrategy aracılığı ile 1 Kasım – 21 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. 22 Aralık’ta şirket, kaybın önceki sermaye kazançlarını telafi edeceği varsayımıyla yaklaşık 704 Bitcoin’i 11.8 milyon dolara sattığını duyurdu.

Bunu takiben, 24 Aralık’ta yaklaşık 13,6 milyon dolar karşılığında ek 810 BTC satın alarak toplam varlıklar 135.000 Bitcoin’e çıkarıldı. Rezervlerin değeri mevcut değer ile 2,2 milyar dolara karşılık geliyor.

22 Aralık’taki işlem, MicroStrategy’nin 2020’de kripto para birimini almaya başladığından beri ilk kez Bitcoin sattığını gösteriyor. Her şeyi özetleyen şirket, varlıklarına yaklaşık 2.501 Bitcoin ekledi ve net 44.6 milyon dolar harcadı.

MSTR hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde marjinal olarak yükseldi. Bitcoin fiyatı ise 16.600 dolar seviyelerinde seyrediyor. Şirketin kurucusu Michael Saylor, kripto para biriminin en büyük destekçileri arasında yer alıyor. Saylor yaptığı açıklamalar ile her fırsatta Bitcoin’in değerlendirilmesi gerektiğini belirten açıklamalar yapıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu