Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MicroStrategy Bitcoin Almak için Tahvil Teklifini Yükseltti

Michael Saylor’un kurucusu olduğu MicroStrategy, geçtiğimiz günlerde duyurmuş olduğu tahvil ihracı oranını artırdı. Ayrıntılar haberde...
MicroStrategy Bitcoin Almak için Tahvil Teklifini Yükseltti
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in (BTC) en büyük kurumsal sahibi olan, Nasdaq’da işlem gören yazılım şirketi MicroStrategy (MSTR), dönüştürülebilir tahvil arzını yüzde 40 artırarak 700 milyon dolara çıkardı ve yıllık yüzde 2,25 getiri sunacak şekilde fiyatlandırdı.

Şirket, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında, kurumsal yatırımcılara özel olarak sunulan tahvillerin teminatsız ve üst düzey yükümlülükler olarak yapılandırıldığını ve Haziran 2032’de vadesinin dolacağını belirtti. Geçtiğimiz gün tahvil ihracı için 500 milyon dolar toplanacağı ve bu kaynağın BTC almak için kullanılacağı açıklanmıştı.

Virginia, Tysons Corner merkezli şirket ayrıca, ilk alıcılara, ihracattan sonraki 13 gün içinde ek 100 milyon dolarlık tahvil satın alma seçeneği sundu. Şirket, arzı Pazartesi günü tamamlamayı planlıyor. Tahvil ihraçlarından elde edilecek fonlar daha fazla Bitcoin almak ve genel kurumsal amaçlar için kullanılacak.

MicroStrategy hisseleri bu duyuru sonrası yaklaşık yüzde 2 artış kaydetti ve önceki gün yüzde 7,5’lik düşüşün ardından 1.500 doların biraz üzerinde işlem gördü. Aracı kurum Bernstein, MicroStrategy’i kapsama aldı, 2.890 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. MSTR için “daha iyi performans” notu verdi.

MicroStrategy, hazinesi için 2020 yılının en eski ve en büyük kripto varlığını satın almaya başladı. Şu anda elinde yaklaşık 14 milyar dolar değerinde 214.400 BTC bulunuyor ve bu da şirketi halka açık en büyük Bitcoin sahibi yapıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Bitcoin’in önde gelen destekçileri arasında yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin bu yılın başından itibaren ETF girişlerinin etkisiyle güçlü bir yükseliş kaydetti ve Mart ayında 73.700 dolara kadar çıktı. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu. BTC yazım itibarıyla 66.900 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın