Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Miçotakis: Bu Dramın İçinde Türk-Yunan İlişkileri İyileşebilir

Deprem atmosferi, Türkiye’nin mesafeli olduğu ülkelerle arasını sıcak tuttu. Yardım elini uzatan Yunanistan, Ankara-Atina ilişkisinin iyileşebileceği mesajını verdi.
Miçotakis: Bu Dramın İçinde Türk-Yunan İlişkileri İyileşebilir
HABER GİRİŞ

Deprem felaketiyle karşı karşıya kalan Türkiye’ye ilk yardım elini uzatan ülkeler arasında yer alan Yunanistan’dan gerilimli geçen Ankara-Atina ilişkilerinin düzelebileceği mesajı geldi. Konuya ilişkin görüşünü paylaşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, zor günlerde birbirine destek olan iki ülkenin ilişkilerinin düzelebileceği konusunda umutlu olduğunu paylaştı.

Yunanistan’ın Kozani şehrinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Miçotakis, Türkiye’ye yardıma giden arama-kurtarma ekibinin çalışmaları hakkında konuştu.

Adıyaman’da görev yapan ve dün akşam ülkesine dönen 22 kişilik ekibin çalışmalarından duyduğu gururu paylaştı.

Yunan Arama-Kurtarma Ekibi
Kaynak: Twitter

Türkiye’den ayrılırken duygusal anlar yaşayan ve Türk halkından gördüğü destek için teşekkürlerini sunan arama kurtarma ekibinin tutumundan memnuniyet duyduğunu aktardı.

Türkiye’nin İlişkilerde İyileşme Olabileceği Açıklamalarını Not Ettim

Konuşmasında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Yunanistan hakkındaki görüşlerine atıf yapan Miçotakis, Türkiye’nin ikili ilişkilerde iyileşme olabileceği yönündeki açıklamalarını not ettiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yunanistan Başbakanı, “Anlaşmazlıklarımız var. Bunlar uluslararası hukuk ölçütünde ve iyi komşuluk ilişkilerine saygılı bir şekilde çözülebilir. Nihayetinde, bu trajedinin de ortaya koyduğu, halklarımız arasındaki duygusal bağa inanıyorum. Gerçekten, bu dramın içerisinden belki de Türk-Yunan ilişkileri için daha iyi bir şey çıkabileceğine inanıyorum” dedi.

Depremin ilk anından, yıkımın yarattığı yaraların sarılmasına kadar Yunan halkının desteklerini sürdüreceği mesajını vererek, yeniden inşa sürecinde de yardımlara devam edebileceklerini kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın