Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Michael Burry, Hisse ve Kripto Düşüşünde Yolun Yarılandığını Söyledi

The Big Short lakabı ile bilinen ünlü yatırımcı Michael Burry, hisse senedi ve kripto piyasalarındaki son durumu değerlendirdi. Detaylar geliyor...
Michael Burry, Hisse ve Kripto Düşüşünde Yolun Yarılandığını Söyledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’de 2008’de yaşanan konut krizini önceden bilmesiyle nam salan ve The Big Short olarak bilinen yatırımcı Michael Burry,küresel piyasalardaki son duruma dair açıklamalarda bulundu.

Burry, devam eden hisse senetleri ve kripto piyasası düzeltmesinin, yatırımcıların dibi aradığı bir noktada daha da tırmanabileceği konusunda uyardı.

Fon yöneticisi, S&P 500, Nasdaq ve Bitcoin fiyatlarındaki büyük düzeltmenin çoklu sıkıştırmaları temsil ettiğini belirtti ve projeksiyonu gerçekleşirse piyasanın daha fazla acı beklemesi gerektiğine dikkat çekti.

2022’nin ilk yarısında yükselen enflasyon nedeniyle Bitcoin, S&P 500 ve Nasdaq endekslerinde büyük düşüşlere dikkat çeken Burry, henüz yolun yarısında olunabileceğini söyledi.

Burry, hisse senedi değerlemelerinin sürdürülemez seviyelere ulaştığına dikkat çekerken, olası bir piyasa çöküşü konusunda giderek daha fazla uyarıda bulunuyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Burry Uzun Zamandır Çöküş Bekliyordu

Hedge fon yöneticisi, daha önce Amerikalıların yükselen enflasyona tepki vermelerinin olumsuz bir etkisi olabileceği konusunda uyarmıştı. Burry kredi kartı borçları nedeniyle daha fazla Amerikalının daha az tasarruf ettiğini ve bunların Noel’e kadar tükeneceğini kaydetti.

Burry’nin kripto para birimleri hakkındaki tahminleri, Bitcoin’in on yıldan fazla bir süredir en kötü üç aylık performansını yaşamasından sonra geldi.

BTC bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 56’lık bir düşüş yaşadı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 19.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi test edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.