Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MIATK Günün Yıldızı Oldu! Borsa Gri Listeyi Bekliyor

BIST 100 endeksinin 10 bin 680 puana çıktığı günde en çok yükselen hisseler MIATK, KOZAA ve QUAGR olarak sıralandı. İşte detaylar;
MIATK Günün Yıldızı Oldu! Borsa Gri Listeyi Bekliyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 24 Haziran’dan bu yana değer kaybı sürerken gri liste beklentisiyle birlikte pozitif kapanış yaptı. Endeks günü yüzde 1,8 artışla 10 bin 680 puandan tamamladı.

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) toplantısında Türkiye’nin gri listede bulunma durumu ele alınacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in önümüzdeki günlerde konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Analistler, Türkiye’nin gri listeden çıkmasıyla birlikte Borsa İstanbul’da yukarı yönlü hareketler görüleceğini ve yabancı girişinin artabileceğini, tersi bir durum yaşanması durumunda, yani Türkiye’nin gri listede kalmayı sürdürmesi halinde piyasada negatif fiyatlanmaların görülebileceğini belirtiyor.

MIATK Günün Yıldızı Oldu! Borsa Gri Listeyi BekliyorKaynak: Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksinin değer kazandığı günde toplam işlem hacmi 88,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
Sektör endeksleri arasında en çok yükselen yüzde 3,8 ile finansal kiralama olurken en çok gerileyen yüzde 0,59 düşüşle menkul kıymetler yatırım ortaklığı oldu.

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında en çok yükselen hisse yüzde 7,7 artışla 67,1 TL’ye çıkan Mia Teknoloji (MIATK), yüzde 5,9 artışla 55,5 TL’ye çıkan Koza Madencilik (KOZAA) ve yüzde 5,3 artışla 3,3 TL’ye yükselen Qua Granite (QUAGR) oldu.

En çok değer kaybeden hisseler ise yüzde 4,2 düşüşle Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE), yüzde 3,6 düşüşle Aksa Akrilik (AKSA) ve yüzde 1,3 düşüşle Otokar (OTKAR) olarak sıralandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın