Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MIATK Fransız İsimle Gizlilik Anlaşmasını Duyurdu Satış Yedi

Yıllık primi yüzde 700 üzeri olan Mia Teknoloji dünkü bilanço gelişmeleri sonrası bugün de dikkat çeken bir gelişmeyle adından söz ettirdi.
MIATK Fransız İsimle Gizlilik Anlaşmasını Duyurdu Satış Yedi
HABER GİRİŞ

Dün 2023 yılı bilançosunu paylaşan ve net dönem kârını yıllık bazda yüzde 19 oranında artırarak 503,9 milyon TL’ye çıkardığını duyuran Mia Teknoloji A.Ş. bugün de gündemde kalacak yeni bir bildirim paylaştı. Şirket, Fransız Atos Group ile iş birliği ve gizlilik anlaşması yaptığını açıkladı.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, 69 ülkede faaliyette bulunan ve 110.000’den fazla çalışanı bulunan Fransa merkezli Atos Group ile bugün iş birliği ve gizlilik anlaşması imzalandığı kaydedildi.

Bilgi teknolojileri ve dijital dönüşüm ile telekomünikasyon alanlarında boy gösteren ve hisseleri Euronext Paris’te işlem gören global şirketin, Mia Teknoloji ile ürünlerinin karşılıklı pazarlara girebilmesi konusunda konsensüs sağladığı bildirildi.

Bu kapsamda pazar fırsatlarının görüşülmesi ve iş birliği operasyonlarının geliştirilmesi hususlarının da imza altına alındığı söylendi.

Bugün atılan imzalarla Mia Teknoloji’nin uluslararası pazarda daha geniş bir yelpazede yer alması ve iş ilişkilerini genişletmesinin yolu açılmış oldu.

GCM Yatırım Banner
Mia Teknoloji Hisse 15.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Lider isimle aynı masaya oturan Mia Teknoloji’nin global alanda büyük bir adım attığı ilk günde hisseleri anlaşma haberine olumlu yanıt verse de borsadaki satış baskısından kurtulamadı.

Şirketin MIATK kodlu hisseleri açılışı 68 liradan yapıp hemen ardından 64,6 lira seviyesine kadar sarktıktan sonra güçlü bir toparlanma göstererek 73,25 liraya kadar tırmandı.

Sabah saatlerindeki ilk yükseliş dalgasının ardından düzeltme gören hisselerde destek noktası açılış seviyeleri oldu. 68 liradan yukarı yönlü güç alan hisselerde İş Bankası’nın 1.166.496 lota çıkan satış baskısı ise hisseleri aşağı çekti. MIATK, yazım anında yüzde 3’e giden düşüşüyle 69 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.