Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji’nin Savunma Alanına Geçişi Hisseleri Şahlandırdı

Son günlerde yoğun satış baskısı gören Mia Teknoloji, hisselerinde düşüşü sonlandıracak KAP bildirimini duyurdu. Detaylar haberde;
Mia Teknoloji’nin Savunma Alanına Geçişi Hisseleri Şahlandırdı
HABER GİRİŞ

Geçen hafta Fransız isimle gizlilik anlaşmasını duyurduktan sonra satış yiyen, bu haftaya ise düşüşle başlayan Mia Teknoloji A.Ş. hisselerini destekleyecek yeni bir bildirim geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden savunma sanayii faaliyetleri hakkında yönetim kurulu kararını paylaştı.

Kararda, Mia Teknoloji’nin savunma alanına yoğunluk vereceği, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarları hedefleyeceği kaydedildi.

Bu kapsamda savunma alanında yeni şirket kurma kararının çıktığı ve araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ile inovasyon yatırımları yapmak için de yeni şirket satın alımı yapma hamlelerinin onaylandığı duyuruldu.

Mia Teknoloji Hisse 19.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Teknoloji devinin savunma alanında güçlü bir pozisyon alma kararını açıkladığı günde MIATK kodlu hisseler düşüşü sonlandırdı.

Haftanın ilk işlem gününü 64,75 liradan kapatan ve bugüne de ekside başlayan MIATK, ilerleyen dakikalarda kayıplarını silmeye odaklandı.

GCM Yatırım Banner

Haftalık düşüşü yüzde 13 olan hisseler yazım anında yüzde 5’e giden yükselişiyle 67,75 TL’den kayda geçti. Geçen hafta tedbir gören hisselerde 12 Mart 2024 tarihinden, 9 Nisan 2024 tarihine kadar kredili işlem kısıdı uygulanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.