Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji’nin Bağlı Ortaklığına EPDK’dan Onay

Mia Teknoloji bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji’nin Şarj Ağı İşletmeci Lisans başvurusu onaylanıp, yürürlüğe girdi.
Mia Teknoloji’nin Bağlı Ortaklığına EPDK’dan Onay
HABER GİRİŞ

Mia Teknoloji A.Ş. bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. hakkındaki bir gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 5 Ocak 2023 tarihinde (bugün) Tripy Mobility tarafından elektrikli araçlara yönelik şarj ünitelerinin kurulması ve işletilmesi amacıyla Şarj Ağı İşletmeci Lisans başvurusunu onayladığı bildirildi.

Söz konusu onayın alınmasının ardından Şarj Ağı İşletmeci Lisans’ının ŞH/11541-3/00080 lisans numarası ile 05.01.2072 tarihine kadar yürürlüğe girdiği açıklandı.

Alınan lisans ile sürdürülebilir, akıllı ve çevreci şehir modeli sistemleri kapsamında, elektromobilite sektörüne entegre projelerin üretilmesi, diğer hizmet sağlayıcılar ile ortak hizmet imkanı sunulması ve tüm sektörün kullanabileceği ortak bir rezervasyon platformu oluşturulmasına yönelik yatırımlar yapılması planlanıyor.

Mia Teknoloji Hisselerinde Son Durum

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bugün yurt içi hisse senedi piyasaları için oldukça sancılı geçti. Özellikle son birkaç aydır borsaya giren yeni yatırımcıların daha önce görmediği şekilde sert bir düzeltme geldi.

BIST 100 endeksi iki defa devre keserken, günü yüzde 7,37 düşüşle 5.116 puandan tamamladı.

GCM Yatırım Banner

Mia Teknoloji hisseleri de (MIATK) bu düşüşlerden payına düşeni aldı. Son bir yılda yüzde 176 getiri sunan şirketin hisseleri, kapanışta yüzde 4,59 oranında değer kaybederek seansı gün içi en düşük fiyattan bitirdi.

Açılışı 108,9 liradan yapıp, 112’ye kadar yükseldi. Öğleden sonra satışların hızlanmasıyla birlikte kayıplarını genişleterek 104’e kadar geriledi ve günü bu seviyeden tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.