Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji Yine Bombayı Patlattı! TÜBİTAK ile Anlaştı

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören Mia Teknoloji, metaverse projesinin TÜBİTAK tarafından destekleneceğini ve Havelsan ile sözleşme imzalandığını duyurdu.
Mia Teknoloji Yine Bombayı Patlattı! TÜBİTAK ile Anlaştı
HABER GİRİŞ

Son dönemlerde bedelsiz sermaye artırım kararıyla yatırımcıların gündemine yerleşen Mia Teknoloji A.Ş (MIATK), sözleşmelerine ve yeni projelerine ara vermeden devam ediyor. Şirket 10 Kasım’da yaptığı açıklamada Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Metaverse alanında proje destek sözleşmesi imzalandığını duyurdu.

Şirket, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) birimi tarafından geliştirilen “Metaverse Evreninde Yapay Zeka Tabanlı Dil Edindirme Amaçlı E-Öğrenme Platformunun Geliştirilmesi” projesinin 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunduğu belirtildi.

Projenin asgari destek tutarının 1.761.043,48 TL olup, proje kapsamında geliştirilecek olan Metaverse tabanlı e-öğrenme uygulaması ile yeni bir dil öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyen bütün kullanıcılara yenilikçi ve etkileşimli bir dil öğrenme deneyimi sunulmasının amaçlandığı paylaşıldı.

MIATK, yaptığı açıklamada Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Havelsan ile Sözleşme

Mia Teknoloji, Havelsan ile Kritik Tesis Güvenlik Sistemleri Projesi’nin Geçiş Kontrol Sistemleri Genel Bakım Onarım Hizmeti Alım kısmının sözleşmesinin 345.000 dolar + KDV ile imzalandığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 7 Haziran’da yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını yatırımcılarla paylaşmıştı.

Mia Teknoloji Yine Bombayı Patlattı! TÜBİTAK ile AnlaştıKaynak: Paratic Piyasalar

10 Kasım saat 17:50 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 0,4 düşüşle 7802 puandan işlem görüyor. Bedelsiz açıklamasından sonra sert yükselişe geçerek 180 TL seviyelerinden 909 TL’ye kadar çıkmıştı. MIATK, haftanın son işlem gününde yüzde 1,4 düşüşle 667 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.