Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji NATO İhalesiyle Tavana Çıktı

Geçen haftadan itibaren satış baskısıyla karşı karşıya kalan Mia Teknoloji hisselerini canlandıracak gelişme yaşandı. Detaylar haberde;
Mia Teknoloji NATO İhalesiyle Tavana Çıktı
HABER GİRİŞ

Geçen haftadan beri aralıksız düşüş gösteren Mia Teknoloji A.Ş. hisseleri için bugün güzel haberler var. Şirket, NATO ihalesiyle heyecanı diri tutmaya devam etti. Mia Teknoloji, Kamuyu Aydınlat Platformu (KAP) üzerinden NATO ihalesi hakkında güncel bilgilendirmede bulundu.

Paylaşılan açıklamada, ittifak bünyesinde bulunan NATO Communications and Information Agency (NCIA) tarafından açılan ihaleye ilişkin bilgi verildi.

Geçen gün NCIA tarafından yapılan değerlendirme sonucunda şirket teklifinin başarılı buldunuğu duyuruldu. Açıklamada, “Şirketimizin içerisinde bulunduğu iş ortaklığının, NATO Altyapı Komitesi’nin nihai onayına tabi olmak üzere, imza öncesi sözleşme müzakerelerine katılmak üzere NCIA merkezine davet edileceği bildirilmiştir. Söz konusu sürece ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Mia Teknoloji Hisse 29.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen hafta Çarşamba gününden itibaren düşüşte olan MIATK kodlu hisseler bugün gelen NATO haberiyle tavanı gördü.

Hafta içinde 68 lira desteğinin de altına düşerek 59,4 liraya kadar gerileyen hisseler bugünkü açılışı 67 liradan yaptıktan hemen sonra tavana giderek 68,35 liradan kayda geçti. Bugünkü performansıyla haftalık kaybını yüzde 3’e düşürürken, yıllık primini yüzde 700’e çıkardı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.