Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji NATO İhalesiyle Heyecanı Diri Tuttu

Yurt dışı hamleleriyle yatırımcısının heyecanını yüksek tutan Mia Teknoloji A.Ş.’den NATO ihalesi hakkında bilgilendirme geldi.
Mia Teknoloji NATO İhalesiyle Heyecanı Diri Tuttu
HABER GİRİŞ

Sözleşmelere doymayan Mia Teknoloji A.Ş., bu hafta Amerikalı bir şirketle imzaladığı dev anlaşmasını duyurup tavan serisine hız kattıktan sonra NATO ihalesiyle yatırımcısının heyecanını yüksek tuttu.

Kamuyu Aydınlat Platformu’nda (KAP), NATO ihalesi hakkında bilgilendirmede bulunan Mia Teknoloji, ittifak bünyesinde bulunan NATO Communications and Information Agency (NCIA) tarafından açılan ihaleye, şirketin yüzde 70 oranında sahipliği olan iş ortaklığı tarafından 2022 yılının Ekim ayında verilen teklifi hatırlattı.

Teklife göre toplamda 13 farklı lokasyonda HF ve UHF telsiz istasyonları kurulacağı ve kurulumun yapılacağı ülkelerin İngiltere, Hollanda ve Yunanistan olacağı kaydedildi.

İhale teklifinin değerlendirme sürecinin başarıyla tamamlandığı duyurulan açıklamada, “İş ortaklığımızın sırasıyla idari, fiyat ve teknik teklif dosya değerlendirilmesi süreci tamamlanmış olup, NCIA’in ihale sonucu ile alakalı resmi karar yazısı beklenmektedir” denildi.

İhale için henüz bağlayıcı ve sonuçlanmış bir karar bulunmadığının altı çizilen açıklamada, NCIA tarafından gelecek haberin beklendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Mia Teknoloji Hisse 22.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yabancı alımlarına sahne olan Mia Teknoloji hisseleri (MIATK) yıllık primini yüzde 900’ün üzerine çıkaran sayılı isimlerden oldu.

Geçen hafta Bank of America (BofA) yatırımcılarından 4 milyon lotu aşkın net satış görse de kırılım yaşamayan ve tavan serisine devam eden MIATK, haftalık yüzde 30, aylık yüzde 100’ün üzerinde arttı.

Bugün ise esneme gösteren hisseler yüzde 1’in altında düşüşle TSİ 11.34 itibarıyla 72,5 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.