Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji, Hava Kuvvetleri ile 38 Milyon TL’lik Sözleşme İmzaladı

Savunma alanındaki kamu ihalelerine ağırlık veren Mia Teknoloji, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından düzenlenen yaklaşık 38 milyon TL’lik ihale için masaya oturdu.
Mia Teknoloji, Hava Kuvvetleri ile 38 Milyon TL’lik Sözleşme İmzaladı
HABER GİRİŞ

Daha önceki duyurusunda Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’nın düzenlediği IP tabanlı çevre güvenlik kamera sistemi ihalesini aldığını paylaşan Mia Teknoloji A.Ş., yapılan sözleşmeye dair bildirimini paylaştı.

Şirket, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı ihalesindeki sözleşmenin imzalanması hakkındaki açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yayınladı.

Açıklamada, 13 Haziran Perşembe günü Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen “18 Kalem IP Tabanlı Çevre Güvenlik Kamera Sistemi (Montaj Dahil) Alımı” ihalesini katma değer vergisi (KDV) hariç 37 milyon 880 bin TL tutarla Mia Teknolojinin kazandığı ve sözleşme için bugün imzaların atıldığı söylendi.

Mia Teknoloji Hisse 26.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mia Teknoloji’nin dev sözleşmeye imza attığı günde MIATK kodlu hisseler artıda kayda geçmedi.

Önceki aylarda düşüş sinyalleri yaktıktan sonra son günlerde toparlanan ve aylık yükselişi yüzde 16’yı, haftalık ise yüzde 12’yi bulan hisseler yazım anında yüzde 2’yi aşan düşüş gördü. Yıllık primi yüzde 600’ün üzerinde olan MIATK, 63,25 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.