Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MİA Teknoloji Bu Tarihte Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak

Mia Teknoloji A.Ş. bağlı ortaklığının 6,2 milyon TL'lik projesi hakkına açıklamada bulunurken, bedelsiz sermaye artırımının ne zaman gerçekleşeceğini duyurdu. Detaylar haberde...
MİA Teknoloji Bu Tarihte Bedelsiz Sermaye Artırımı Yapacak
HABER GİRİŞ

Borsaya 2021 yılında katılan teknoloji şirketi Mia Teknoloji A.Ş. dün bedelsiz sermaye artırımı duyurusundan sonra bugün bağlı ortaklığının projesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin, Mobilite ve Depo Yönetimi Süreçlerinin İyileştirilmesi (TripyLink) projesinin onaylandığını duyurdu.

Proje bütçesinin 6.200.000 TL olduğu paylaşıldı.

Söz konusu projenin günümüzde meydana gelen hızlı kentsel büyüme ve nüfus artışının, şehirlerdeki ulaşım ve lojistik sektörüne yönelik meydana getirdiği zorlukların azaltılmasına yönelik olduğu bildirildi.

Projenin amacı şu şekilde açıklandı:

GCM Yatırım Banner

“Çevre dostu elektrikli ulaşım araçlarının lojistik ve depolama süreçlerine entegre edilmesi hedeflenirken araçların kentsel lojistik ve mal taşımacılığının karbon ayak izini azaltarak çevre dostu bir çözüm sunması amaçlanmaktır.”

Bunun yanında şirketin dün duyurduğu bedelsiz sermaye artırımının hangi tarihte gerçekleşeceği açıklandı. Şirket bedelsiz sermaye artırımının 20 Kasım 2023 günü yapılacağını duyurdu.

Şirketin borsada işlem gören (MIATK) kodlu hisselerine göz attığımızda yıllık bazdaki değişim dikkat çekiyor.

Geçen haftalarda yatırımcına yıllık bazda yüzde 700’ün üstünde kazandıran şirketin, kazanç oranı yüzde 474’e geriledi.

Yazım sırasında 743 TL’den işlem gören hisseler, yatırımcısına haftalık bazda yüzde 7,53 değer kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.