Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji Bu Sefer Şaşırttı! Yönetim Sattı Hisse Düştü

Gözde teknoloji şirketi MIATK, bugün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ünal tarafından yapılan bir duyuru ile yatırımcıları şaşırttı. Detaylar haberde;
Mia Teknoloji Bu Sefer Şaşırttı! Yönetim Sattı Hisse Düştü
HABER GİRİŞ

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ünal tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay satım işlemlerine ilişkin bildiri paylaşıldı.

KAP bildirisinde, 20 Mart 2024’te MIATK paylarının 66,40 liradan 12 milyon 100 bin lira toplam nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştiği açıklandı.

Söz konusu işlemle birlikte İhsan Ünal’ın, Mia Teknoloji sermayesindeki paylarının 20 Mart itibarıyla yüzde 21,63 seviyesinde olduğuna işaret edildi.

Paratic Piyasalar Mia Teknoloji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcıların yakından takip ettiği Mia Teknoloji payları yıllık bazda yüzde 783,02 oranında prim sağladı. Kasım 2023’de yüzde 1200 bedelsiz bölünen hisse, bölünmenin ardından yaklaşık 56 liradan işlemlerine başlamıştı.

Bölünmenin ardından 30 liranın altını gören hisse bugün TSİ 10.52 itibarıyla yüzde 2,57 düşüşle 72 lirayı test etti.

GCM Yatırım Banner

Yabancı yatırımcının da gözde şirketlerinden olan MIATK payları haftalık bazda yüzde 0,42, aylık bazda ise yüzde 4,58 oranında yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın