Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MİA Teknoloji Bir İlke İmza Attı!

Kamu projelerine hız veren MİA Teknoloji, tamamladığı projenin satışını duyurdu. İş anlaşması ve satış duyurularına hız veren şirket borsada ise ters köşe gördü.
MİA Teknoloji Bir İlke İmza Attı!
HABER GİRİŞ

Borsada yıllık yüzde 700’ü aşan artışıyla yatırımcıların yakın takibinde olan MİA Teknoloji A.Ş., dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTCD) aldığı kamu projesini duyurduktan sonra bir proje açıklaması daha yaptı.

Akıllı atık yönetiminde proje satışı hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamasını paylaşan şirket, projenin ilk satışının yapıldığını duyurdu.

MİA Teknoloji’nin araştırma ve geliştirme (AR-GE) ekibi tarafından geliştirilen “Akıllı Şehirler Konsepti” kapsamında yer alan “Akıllı Atık Yönetim Sistemi” projesinin tamamlandığı ve ilk satışının gerçekleştiği söylenen açıklama şöyle:

“Pilot bölge kapsamında Gölbaşı Belediyesi’ne 306.000 TL KDV dahil bedel kurulacak sistemin, 2024 yılında yurt içi ve yurt dışı birçok belediyeye satışlarının yapılarak yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Akıllı Şehirler Konsepti ile karbon ayak izini azaltmak, çevreci, ekonomik, sürdürülebilir ve daha yeşil dünya ekosistemine katkıda bulunulması planlanmaktadır.”

MİA Teknoloji Değişim Oranları
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yıllık olarak en çok kazandıran hisseler arasında adı geçen ve MIATK hisse koduyla işlem gören MİA Teknoloji, yıllık yüzde 770 oranında prime imza attı.

GCM Yatırım Banner

Son günlerde borsadaki düşüş eğilimini sürdüren şirket, kamuoyuyla paylaştığı yeni iş ilişkileri ve ilk proje satışına rağmen ise günlük bazda yüzde 3 değer kaybı yaşadı. TSİ 12.30 itibarıyla 510 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.