Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metro Holding Rüçhan Hakkı Kullanım Tarihlerini Açıkladı

Metro Holding, sermaye artırımı sonrasında yeni pay alma hakkı kullanım tarihleri ve koşulları hakkında açıklama yaptı.
Metro Holding Rüçhan Hakkı Kullanım Tarihlerini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Anonim Şirketi tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni pay alma hakkı kullanım tarihleri hakkında açıklama geldi.

Şirket 300 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini 240 milyon TL nakit sermaye artırımı ile 540 milyon TL’ye yükseltti. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onaylı izahnamesini de bugün duyurdu. Bu kapsamda pay sahiplerinin ellerindeki payların %80’i oranında yeni pay alma hakkı bulunduğunu ifade etti.

Yeni pay alma haklarının izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 02.12.2021 ile 16.12.2021 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacağını belirtti. Yeni pay alma haklarının kullanımında 1 payın nominal değerinin 0,01 TL olduğu ve 1 lot payın 1 TL’den satışa sunulacağı açıklandı.

Eğer rüçhan hakkı kullanılmayan pay olursa kalan payların 2 iş günü süresince nominal değerin altında olmamak kaydıyla Borsa’da oluşacak fiyattan halka arz edileceği de ifade edildi.

Aynı zamanda şirketin ortağı Galip Öztürk Turizm Yatırımları A.Ş’nin yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan payların borsada satış süresi sonunda satılmayan payları, satış süresinin bitiş tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde nominal değerin altında olmamak kaydıyla BİAŞ Birincil Piyasası’nda halka arz fiyatının ortalamasından bedellerini tam olarak ve nakden ödeyerek satın almayı taahhüt ettiği de belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Bu gelişmeler yaşanırken Metro Holding hisseleri (METRO) TSİ 10:52 sularında %0,78 oranında artıda 1,31 liradan işlem görmeye başladı.
Metro Holding Hisseleri %0,78 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 8 Kasım’da 1,43 liraya kadar yükseldikten sonra düşüş eğilimi göstermeye başladı. Dünkü işlemlerde 1,25 liraya kadar gerileyen hisseler, en yüksek 1,33 lirayı görmüştü. Günün kapanışını ise 1,29 liradan gerçekleştirmişti.

Metro Holding hisseleri bugünkü işlemlere 1,3 liradan başlangıç yaptı. Daha sonra 1,29 ile 1,31 lira aralığında hareket etmeye başladı. Hisselerde yukarı yönlü ivmenin güçlenmesiyle birlikte 1,31 ve 1,32 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 1,29 ve 1,28 liradaki destek noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda kazançlarını sıfırladığı gözleniyor. Geçen yılın aynı zamanına göre de %40,36 oranında daha düşük bir seviyeden işlem gördüğü anlaşılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın