Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metin Feyzioğlu Lefkoşa Büyükelçisi Olarak Atandı

Eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandığı bildirildi. Detaylar geliyor...
Metin Feyzioğlu Lefkoşa Büyükelçisi Olarak Atandı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Bakanlığa yakın kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Metin Feyzioğlu, KKTC’nin Lefkoşa Büyükelçisi olarak atandı.

Eski Barolar Birliği Başkanı olan Metin Feyzioğlu, 2012 yılında Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu koıntenjanından CHP Parti Meclisi Üyesi olmuştu. Feyzioğlu’nun daha önce diplomasi alanında bir tecrübesi bulunmuyor.

Metin Feyzioğlu daha önce dönemin başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile girdiği tartışma ile adından söz ettirmişti. Barolar Birliği Başkanı olarak 8 sene görev yapan Feyzioğlu, 2021’de girmiş olduğu seçimi kaybetmişti.

Diğer Atamaların Bazıları Şu Şekilde

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı diplomatik kaynaklar, diğer büyükelçilerin yeni görev yerlerini de bildirdi. Türkiye’nin İsrail Büyükelçiliği’ne, 2010-2014’te Kudüs Başkonsolosluğu’nu ve Ocak 2017-Mayıs 2021 tarihlerinde Yeni Delhi Büyükelçiliği’ni üstlenen Büyükelçi Şakir Özkan Torunlar atandı.

Londra Büyükelçiliği’ne, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Özel Müşaviri Büyükelçi Koray Ertaş atanırken, Atina Büyükelçiliği’ne İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes atandı.

Lahey Büyükelçiliği’ne Dışişleri Bakanlığı Suriye Genel Müdürü Selçuk Ünal, Dakar Büyükelçiliği’ne Dışişleri Bakanlığı Batı ve Orta Afrika Genel Müdürü Büyükelçi Nur Sağman getirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu