Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metemtur Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanım Raporunu Yayımladı

Metemtur çıkarılmış sermayesini 54 milyon liraya yükseltirken yapılan artırım sonucunda elde edilen fonun kullanım yerleri hakkında bilgi verdi.
Metemtur Sermaye Artırımından Elde Edilen Fonun Kullanım Raporunu Yayımladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bedelli sermaye artırımından elde edilen fonun kullanım yerlerine ilişkin raporu gönderdi.

Şirket 60 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 18 milyon lira olan çıkarılmış sermayesini 54 milyon liraya artırdı. Bu konuda gerekli işlemleri gerçekleştiren Metemtur, ilgili onayları aldı ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edildi.

Yapılan bedelli sermaye artışı sonucunda yeni pay alma haklarının kullanım süresi içinde 35.970.136,06 TL ve yeni pay alma haklarının kullanımından sonra kalan payların Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da satışından 182.468,47 TL fon elde etti.

Metemtur toplamda 36 milyon 152 bin 606,84 TL fon girişi sağladı. Sermaye artırımının maliyeti 303.485,78 TL olurken, net fon girişi 35.849.121,06 TL düzeyinde gerçekleşti. Şirket elde ettiği fonun 3 milyon lirasını BCC Yatırım ve Danışmanlık A.Ş’ye olan nakit borcu için kullandığını açıkladı.

Fonun 6.210.614 TL’sini ise Muğla Bodrum’da gerçekleştirilecek gayrimenkul projesi için kullanırken, geri kalan kısımla ilgili henüz bir kullanım açıklaması bulunmuyor.

Açıklamanın geldiği sıralarda Metemtur hisseleri (METUR) TSİ 14:05 sularında %1,06 oranında ekside 2,79 lirada işlem görmeye başladı.
Metemtur Hisseleri Yüzde 1,06 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler uzun vadeli düşüş eğilimini sürdürürken 1 yıldan uzun sürenin en düşük seviyelerinden işlem görüyor. Metemtur hisseleri yeni haftaya 2,87 liradan başladıktan sonra düşüş eğilimini sürdürdü ve kapanışı 2,82 liradan gerçekleştirdi.

Hisseler bugünkü işlemlere ise 2,82 liradan başlarken, 2,74 liraya kadar geriledi. Bu şekilde 1 yılın en düşük seviyesini güncellerken, buradan bir miktar toparlandı. 2,79 liraya kadar ulaşan hisseler, bu seviyelerde tutunmaya çalışıyor.

Metemtur hisselerinde aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 2,74 ve 2,70 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 2,82 ve 2,86 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimiz zaman; haftalık bazda %7,38 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %9,8 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %35,81 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu