Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metemtur Hisseleri Yeni Şirket Kurulumu Haberiyle %2 Yükseldi

Mustafa Tayfun Oral ile yeni şirket kurulmasına yönelik hissedarlar sözleşmesi imzalayan Metemtur hisseleri, haber sonrasında sıçrama gösterdi.
Metemtur Hisseleri Yeni Şirket Kurulumu Haberiyle %2 Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. yeni şirket kurulumu hakkında kamuoyu açıklaması yaptı. Açıklamada, Metemtur ile www.hospest.com adlı internet sitesi kurucusu Mustafa Tayfun Oral arasında yeni şirket kurulması amacıyla hissedar sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Söz konusu şirket aynı internet sitesi üzerinden müşterilerin tatil ve eğlence ihtiyaçlarına yönelik ev, otel ve ulaşım araçlarının kiralanması ve satışına yönelik ihtiyaçlara cevap verecek.

Metemtur hisseleri açıklanan yeni projenin etkisiyle alıcılı seyrediyor.
Metemtur Hisseleri %1,70 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri saat 15.28’de gelen açıklamanın hemen ardından %2,30 oranında yükseldi. Saat 16.00 itibarıyla ise %1,70 artıda işlem gördü. 3,59 liradan fiyatlanan METUR kodlu hisseler, 9 Eylül işlemlerine 3,51’den başladı.

Son kapanışta 3,53’ü kaydetti. Gün boyu sakin pozitiflik sergiledi. Öğleden sonra gelen yeni şirket kurulum haberiyle gün içi zirveye çıktı. Hisseler Perşembe günü 3,48 – 3,67 arasında seyretti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada kurulacak olan yeni şirkete yönelik “Günümüzde başta konaklama ve ulaşım alanında başarıyla kendini gösteren paylaşım ekonomisi anlayışında dijital pazar yeri sağlayıcısı rolü temelinde önce güçlü bir yerel oyuncu sonrasında da ulusal ve uluslararası çapta etkin bir organizasyon olmayı hedeflemektedir.” denildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin başlangıç sermayesinin 500 bin TL olması planlanıyor. Metemtur 400 bin TL nakit karşılığında, %80 hissedarı olacak. %20 pay sahibi olan Mustafa Tayfun Oral ise internet sitesine yönelik fikri mülkiyet, yazılım geliştirme, lisanslar, ticari markalar, siteyi geliştirme gibi tüm maddi ve manevi varlıkları yeni şirkete devredecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın