Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metaverse Ticaret Hacminde Büyük Düşüşe Rağmen İlgi Sürüyor

Metaverse üzerindeki ticaret hacmi üçüncü çeyrekte yüzde 80 düşüş yaşandı. Detaylı veriler haberde…
Metaverse Ticaret Hacminde Büyük Düşüşe Rağmen İlgi Sürüyor
Yorum

Kripto para dünyasında son yıllarda metaverse ve NFT’ler en çok konuşulan ekosistemler oldu. Piyasa genelindeki düşüş, bu ekosistemlerdeki faaliyetleri de olumsuz etkiliyor. DappRadar tarafından aktarılan verilere göre ilk 10 metaverse projesi için üçüncü çeyrek ticaret hacmi, ikinci çeyreğe kıyasla yüzde 80 düşüş yaşadı.

Firma buna rağmen sanal dünyalara ilginin canlı kalmaya devam ettiğini bildirdi. DappRadar ticaret hacimlerinin üçüncü çeyrekte keskin bir darbe almasına rağmen, bu 10 proje için ortalama NFT satış sayısının 2. çeyreğe kıyasla yalnızca yüzde 11,55 düştüğünü belirtti.

Firma daha düşük işlem hacimlerinin yalnızca azalan varlık fiyatlarını yansıtabileceğini ve ilginin azaldığı anlamına gelmeyebileceğini vurguluyor. Raporda heyecanın azalmadığı ancak kripto para fiyatlarındaki düşüşü nedeniyle projelerdeki hacimlerin olumsuz etkilendiğine yer verildi.

Fiyatlar Dibe Vurdu

DappRadar’ın raporu, NFT arsaları için taban fiyatların ortalama yüzde 75 düştüğünü ve bunun ticaret hacimlerinin bu kadar düşmesinin nedenlerinden biri olabileceğini belirtti.

Şirket sanal veya başka herhangi bir gayrimenkuldeki dalgalanmalara atıfta bulunarak, metaverse üzerindeki gayrimenkullerde büyük değer kayıp yaşandığını belirtti. Düşen fiyatları kripto sektörünün ayı piyasasına girmesine bağladı.

Firma ayrıca, kullanıcı veri aracının, yalnızca kullanıcıların bir blok zinciri ile etkileşimini izlediğini ve harcama yapmayan kullanıcılar gibi blok zinciri tabanlı olmayan faaliyetleri saymadığını belirtti.

Sandbox ve Decentraland Ekim ayı içerisinde sırasıyla aylık 201 bin ve 56 bin aktif kullanıcıya sahip olduklarını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu