Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Metamask ve Phantom Cüzdan Kullanıcıları Dolandırıcıların Hedefi Oldu

Dolandırıcılar kullanıcılara ulaşmak için Google reklamlarını kullandı.
Metamask ve Phantom Cüzdan Kullanıcıları Dolandırıcıların Hedefi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Check Point Research (CPR) raporuna göre, kripto cüzdanları Metamask ve Phantom’un yanı sıra DeFi borsası Pancake kullanıcıları, en az yarım milyon doların çalınmasını içeren bir kripto kimlik avı dolandırıcılığında hedef alındı.

Araştırma firması son birkaç gün içinde yüzlerce kripto cüzdan kullanıcısının iyi bilinen cüzdanları indirip kurmaya çalışırken fonlarının çalındığı birden fazla olay olduğunu bildirdi.

Dolandırıcılar, kripto cüzdan kullanıcılarını hedeflemek için arama motoru reklamlarını kullandı. CPR, daha sonra dolandırıcıların cüzdan şifrelerini çalmasına ve cüzdanlarda tutulan kripto fonlarına erişmesine izin vermek için sahte URL’ler ve web siteleri kullandığını belirtti.

Rapor, bir saldırganın kullanıcının özel anahtarını çalmak ve transfer sırasında fonları çalmalarına izin veren bir ifade vererek MetaMask cüzdanlarına erişmek için bir Google reklam kampanyasını nasıl kullandığını gösteriyor.

Araştırmayı yapan firma, kripto cüzdan kullanıcılarına reklamlara tıklamaktan kaçınmalarını ve yalnızca doğrudan, bilinen URL’leri kullanmalarını tavsiye etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%