Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enjin Metaverse Gelişimi için 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu

Efinity Metaverse Fonu, tohum sermaye yatırımlarına odaklanacak.
Enjin Metaverse Gelişimi için 100 Milyon Dolarlık Fon Oluşturdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Blockchain oyun platformu Enjin, metaverse ekosisteminin gelişimini desteklemek ve onu daha merkeziyetsiz hale getirmek için yeni bir fon kuruyor. NFT odaklı blok zinciri Efinity’nin arkasındaki bir girişim olan Enjin, Efinity’yi benimseyenleri ve diğer ilgili projeleri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturuyor.

Enjin, büyüme stratejisinin bir parçası haline getirerek, metaverse desteklemenin zamanınn geldiğini belirtti. Tohum finansman turlarında öz sermaye yatırımlarını değerlendirilecek ve ekosistem için yeni token alımları yapılacak.

“Efinity Metaverse Fund” olarak adlandırılan yeni fon, Enjin ekosistemiyle zincirler arası entegrasyonlara ve Efinity ve Polkadot’taki ortak NFT projelerine odaklanan kuruluşları da hedefliyor. Fon ayrıca metaverse, NFT’ler ve Efinity’nin çekirdek altyapısı ile ilgili diğer alanların yanı sıra tüm platformlar üzerine inşa edilen oyun projelerini destekleyecek.

ENJ günlük grafik
Kaynak: CoinMarketCap

Enjin yılın başlarında, NFT endüstrisi için Polkadot tabanlı blok zinciri olan Efinity’yi piyasaya sürmek için büyük kripto borsası Crypto.com da dahil olmak üzere yatırımcılardan 18.9 milyon dolarlık fon sağlamıştı.

Efinity’nin yerel kripto para birimi olan EFI, Temmuz ayında 20 milyon dolarlık bir token satışının ardından Ağustos 2021’de listelenmişti. Enjin’in metaverse’e yaptığı son hamle, sosyal medya devi Facebook’un resmi olarak şirket adını Meta olarak değiştirmesinden sonra daha da güçlenen konsept beraberinde gerçekleşiyor.

GCM Yatırım Banner

Duyuru sonrası ENJ fiyatında da %20’den fazla artarak, 3.4 dolara kadar yükseldi. Kripto para birimi an itibariyle 2.5 milyar doları aşkın piyasa değeri ile 3,08 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın