Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Üreticisi Satışlarını Artırdı: Hissede Yükseliş Sürüyor

BMS Birleşik Metal, KAP’a gönderdiği bildirimde, Kasım ayında yıllık bazda satışlarını artırdığını duyurdu. Şirketin hisseleri son günlerde yükseliyor.
Metal Üreticisi Satışlarını Artırdı: Hissede Yükseliş Sürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş (BMSTL) tarafından Kasım ayına ilişkin satış verileri açıklandı. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazıda, geçen ay satışların yıllık bazda arttığı kaydedildi.

KAP’a gönderilen bildirimde, “Şirketimiz 2023 yılı Kasım ayı satış verilerine göre geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık yüzde 18’lik artış göstererek 4.657 ton satış gerçekleştirmiş olup Kasım ayı satışlarının yüzde 88’i ihraç edilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada katma değeri yüksek ürünlerimizin pazar geliştirme faaliyetleri sonucunda satışların yaklaşık 2.5 milyon dolarının enerji sektörüne verilen ürünlerden sağlandığı vurgulandı. Üretim ve satışlarımıza dair yeni gelişmeler oldukça kamu ile paylaşılacağı aktarıldı.

Şirket hisseleri günlük bazda yüzde 1,4’e yakın yükseldi ve 25,28 TL seviyesinden işlem görüyor. BMSTL, Haziran ayında 33.5 TL’ye çıkarak tarihi zirvesine dokunmuştu. Hisse senedi geçen dönemde borsadaki düşüşün de etkisiyle kayıplarını derinleştirdi ve 20 TL seviyelerine kadar geriledi.

BMSTL saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kasım ayında bu seviyeden toparlanan BMSTL, bugün itibarıyla yüzde 20’ye yakın yükselmiş görünüyor. Şirket Temmuz ayında bedelsiz sermaye artırımına gideceğini açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Bu karar ile 150.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak üzere şirket sermayesinin 36.525.000 TL artırılarak 36.535.000 TL’den 73.050.000 TL’ye yükseltilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.