Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Şirketi Yatırımcı Raporunu Paylaştı! Satış Hacmi Arttı

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş, paylaştığı yatırımcı raporunda satış miktarı ve hacminde yükseliş görüldü. Detaylar haberde...
Metal Şirketi Yatırımcı Raporunu Paylaştı! Satış Hacmi Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bu yıl Ocak ve Şubat ayına ilişkin yatırımcı raporunu paylaştı.

Şirket tarafından paylaşılan raporda 2023 yılı son çeyreğine ilişkin üretim ve satış verilerinin bu yılın ilk ayında duyurulduğu not edildi.

BMS Birleşik Metal, 2024 yılı Şubat ayında gerçekleştirilen satış hacminin 2023 Ekim ayından bu yana en yüksek rakamına ulaştığı bildirildi. Rapora göre Şubat ayında satış miktarı 5 bin 566 ton oldu. Geçen yıl aynı dönemde satış miktarı 3 bin 846 ton olmuştu.

BMS Birleşik Metal Aylık Bazda Yatırımcı Bilgi Raporu
Kaynak: KAP

Böylece bu sene Şubat ayında satış miktarı yüzde 47 artış göstermiş oldu. Bu yıl Ocak- Şubat ayları toplamında satış hacmi geçen sene aynı döneme göre yüzde 22 artarak 9 bin 846 ton oldu.

Şubat ayında yurt içi satışlar yüzde 11,44, yurt dışı satışlar yüzde 88,56 olarak kayda geçti. Ocak ayında yurt içi satışlar yüzde 14,09, yurt dışı satışlar yüzde 85,91 olarak kayda geçmişti.

GCM Yatırım Banner
BMS Birleşik Metal
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin BMSTL kodlu hisseleri bugün açılışı 32,68 TL’den yaptı. Hisseler 34,14 TL’ye kadar tırmandı. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 34 TL’ye kadar geriledi.

BMSTL hisseleri yıllık bazda yüzde 77,95, aylık bazda yüzde 12,31 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 4,45 kaybettirdi.

Hisseler 7 aydır düşüş seyrinde olan hisseler, geçen yıl kapanışı 28,48 TL’den yapmıştı. Bu yıla güçlü bir başlangıç yapan hisseler 44,42 TL’ye tırmanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.