Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Şirketi Milyon Euroluk Siparişi Aldı

BMS Birleşik Metal'in düşen hisselerine milyonluk sipariş etki etmedi. İşte yeni sipariş ve hisselerin son durumu...
Metal Şirketi Milyon Euroluk Siparişi Aldı
HABER GİRİŞ

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden alınan sipariş hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Batı Avrupa’da enerji sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisinden yüksek katma değerli ürün grubu için sipariş aldığını duyurdu.

Söz konusu siparişin 2.130.650 euro olduğu not edildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kuruna göre 74.700.589 TL olduğu aktarıldı.

İlgili siparişin, satın alma sözleşmelerinin prensip olarak imzalanması için anlaşmanın sağlandığı not edildi. Sevkiyatının 2.ve 3.çeyrekte başlanmasının planlandığı not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (BMSTL) son 3 gündür düşüş seyrinde. Bugün açılışı 38,62 TL’den yapan hisseler günlük bazda yüzde 2’ye yakın kaybetti. Yıllık bazda yüzde 40,41 kazandıran BMSTL hisseleri aylık bazda yüzde 17,96 kazandırdı. Haftalık bazda kaybı yüzde 2’yi geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.