Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Metal Devinden Sermaye Tavanı Hamlesi

Metal sektörünün öncü isimlerinden Çuhadaroğlu Metal bugün KAP üzerinden yönetim kurulu toplantısında aldığı önemli bir kararı açıkladı. Detaylar haberde;
Metal Devinden Sermaye Tavanı Hamlesi
HABER GİRİŞ

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildiri paylaşıldı. Şirket bildirisinde, yönetim kurulunun 20 Aralık 2023’teki (Dün) toplantısında kayıtlı sermaye tavanı süresini uzatma kararı aldıklarını paylaştı.

Çuhadaroğlu Metal Sanayi KAP bildirisinde, şirketin esas sözleşmesinin 6’ncı maddesinde belirtilen kayıtlı sermaye tavanına ilişkin beş yıllık sürenin 2023 yılı sonunda dolacağına işaret edildi.

Söz konusu sürenin, 2024-2028 yılları boyunca geçerli olmak üzere yeni bir süre için yetki alınabilmesi ve aynı maddede yer alan sermayenin ortaklar arasındaki dağılımının güncel hale getirilmesi için Esas Sözleşmenin 6’ncı maddesinin değiştirildiği bildirildi.

Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 15,71, aylık bazda ise yüzde 0,32 oranında kaybettirdi. Hisse, yıl içerisinde en düşük 13,11 lira, en yüksekse 26,86 lirayı test etti.

Paratic Piyasalar CUSAN Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Haftalık yüzde 0,75 artıda olan CUSAN, bugün TSİ 10.39 itibarıyla yüzde 0,69 düşerek 18,7 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Değişiklik için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı izinlerinin alınmasına ve söz konusu değişikliğin ilk Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verildiğine dikkat çekildi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nca verilen kayıtlı sermaye tavanı izni 2019-2023 yılları (5 yıl) için geçerli olduğu ve 2023 sonunda dolacağı anımsatılarak, tarihin 2024-2028 yılları (5 yıl) arasında olmak üzere güncelleneceği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.