Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merko Gıda’dan Tahsisli Sermaye Artırımın İptal Edilmesi Açıklaması

Merko Gıda, KAP üzerinden tahsisli sermaye artırımının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar...
Merko Gıda’dan Tahsisli Sermaye Artırımın İptal Edilmesi Açıklaması
HABER GİRİŞ

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden tahsisli sermaye artış kararının iptali hakkında açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada şirketin 12.12.2022 tarihli toplantısında yeni yatırıma yönelik aldığı kararlar duyuruldu.

Buna göre şirketin lehine gelişen finansman koşullardan dolayı söz konusu yatırımın 3.500.000 euroluk kısmının leasing, kalan 2.243.000 euroluk kısmının ise öz kaynaklardan karşılanmasına karar verildiği açıklandı.

Toplantıda alınan diğer kararlar ise şu şekilde açıklandı:

“Hakim ortağımız AG Girişim Holding A.Ş.’nin, planlanan yatırım için koymayı taahhüt ettiği 70.000.000 TL‘ sine ihtiyaç kalmaması nedeni ile karara bağlanan tahsisli sermaye artırımının iptal edilmesine, tahsisli sermaye artırımı kapsamındaki tüm iş ve işlemleri sonlandırılmak üzere genel müdürlüğe yetki verilmesine, Kararın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ilan edilmesine, mevcudun oy birliği ile karar verilmiştir.”

Merko Gıda Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (merko) kodlu hisselerine göz attığımızda söz konusu kararın açıklanmasından sonra saat 15:30’dan itibaren en yüksek 7.39’u, en düşük ise 7.35’i gördü. Saat 17:09’dan itibaren yüzde 8.25’lik düşüş görüldü.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisselerinde haftalık bazda yüzde 16.63’lük, aylık bazda yüzde 21.33’lük azalma kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.