Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merko Gıda Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemleri için Rapor Hazırladı

Merko Gıda, Agroser Tarımsal Üretim ile aralarındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlere ilişkin rapor hazırlayarak onaya sundu.
Merko Gıda Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemleri için Rapor Hazırladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Agroser Tarımsal Üretim ve Ticaret A.Ş. ile aralarındaki yaygın ve süreklilik arz eden işlemlere ilişkin rapor hazırlayıp onaylandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada Merko Gıda’nın 2021 üretim sezonunda gerçekleşen ve 2021 üretim dönemi finansal planlaması kapsamındaki işlemler rapora konu edildi. Buna göre; Agroser ile yaygın ve süreklilik arz eden domates alım işlemlerinin 2021 üretim sezonundaki tutarının, kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan satışların maliyetine oranının %10’dan fazlasına ulaştığı belirtildi.

Bu kapsamda Agroser ile yapılan işlemlerin koşulları, fiyat belirleme yöntemi ve bu yöntemin seçilmesindeki gerekçelerin açıklanarak, işlemlerin piyasa koşulları karşısındaki durumu hakkında bilgi sunulduğu ifade edildi. Ayrıca Agroser ile süreklilik arz eden mamul alış işlemlerinin koşullarının önceki yıllara ve piyasa koşulları ile karşılaştırıldığında makul olduğu sonucuna ulaşıldığı paylaşıldı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Merko Gıda hisseleri (MERKO) yüzde 0,64 oranında ekside 4,65 lirada seyretmeye başladı.
Merko Gıda Hisseleri Yüzde 0,64 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 4,73 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı ve günü 4,68 liradan tamamladı. Bugünkü işlemlere ise yataya yakın başlangıç yapan hisseler, TSİ 10:35 sularında 4,71 liraya kadar hızlı bir çıkış yaptı. Ardından yeniden gerileyerek 4,7 lira sınırının altında seyretmeye başladı.

Hisseler, öğleden sonraki işlemlerde negatif bölgede işlem görürken, TSİ 16:10 sularında yeniden 4,71 liraya dokundu. Yükseliş denemeleri yetersiz kalan şirket hisseleri için aşağı yönde 4,65 ve 4,63 lirada bulunan destek noktaları izleniyor. Yukarı yönde ise 4,70 ve 4,73 lirada bulunan dirençler takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Merko Gıda hisselerinin fiyat performansı incelendiğinde; haftalık %1,68 değer kaybettiği görülüyor. Aylık %9,84 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %81,50 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.