Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merkez Bankası Rezervlerinde Doping Etkisi!

Rekor artış serisini bozduktan sonra Ekim ayına yükselişle giren Merkez Bankası rezervleri, kur artışlarına rağmen düşmedi. 1,6 milyar dolarlık rezerv girişi oldu.
Merkez Bankası Rezervlerinde Doping Etkisi!
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), rezerv bilgilerini açıkladığı haftalık para ve banka istatistiklerini paylaştı. TCMB verilerine göre dolardaki yükseliş rezervleri eritmedi. Önceki hafta tekrar toparlanma gösteren döviz rezervlerinde artış serisinin devamı geldi.

TCMB verilerine göre Merkez Bankası’nın toplam rezervleri Ekim ayının ikinci haftasında 1 milyar 615 milyon dolar arttı.

Böylece toplam rezervler geçen hafta itibarıyla 122 milyar 883 milyon dolardan, 124 milyar 498 milyon dolara çıktı.


13 Ekim Cuma gününde kapanan haftada brüt rezervler 155 milyon dolar artış kaydetti.

Böylece Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervlerinde seviye 83 milyar 152 milyon dolardan, 83 milyar 307 milyonlara çıktı.

Net uluslararası rezervler 1 milyar 319 milyon dolar artışla 20 milyar 737 milyon dolardan, 22 milyar 56 milyon dolara ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Döviz tarafında kayda geçen artışlar bu kez altın rezervlerinde de görüldü. Önceki hafta Merkez Bankası’nın altın rezervleri 39 milyar 731 milyon dolara inerken bir hafta sonra 40 milyar 191 milyon dolara çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.