Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merkez Bankası Rezervleri Yerinde Saydı

Düşüş eğiliminde olan Merkez Bankası rezervleri Mart ayında geldiği seviyede kaldı. Toplam rezervler 2 hafta boyunca 120 milyar dolar seviyesinde kayda geçti.
Merkez Bankası Rezervleri Yerinde Saydı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık para ve banka istatistiklerini açıkladı. Mart ayının ilk haftasında 120 milyar dolar seviyesine çekilen toplam rezervler ikinci haftada da aynı seviyede kaldı.

TCMB verilerine göre Merkez Bankası’nın toplam rezervleri geçen hafta bir önceki haftaya göre 346 milyon dolar azalarak 120 milyar 359 milyon dolardan 120 milyar 13 milyon dolara geriledi.

Geçen hafta itibarıyla Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervlerinde ise 585 milyon dolar kayıp yaşandı.

Böylece Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervleri 10 Mart itibarıyla 70 milyar 281 milyon dolardan 69 milyar 696 milyon dolara geriledi.

Altın Rezervlerinde Artış Sürdü

TCMB verilerine göre Şubat ayının son haftasında 20 milyon dolar eriyen altın rezervleri Mart ayının ilk haftasında gösterdiği artışı sürdürdü.

GCM Yatırım Banner

Altın rezervleri 10 Mart Cuma gününde kapanan haftada 238 milyon dolar artarak 50 milyar 78 milyon dolardan 50 milyar 316 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.