Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Merit Turizm BIST Ana Pazar’a Geçiş için Başvuru Yaptı

Borsada pazar değişikliği için ilgili müracaatları yapan Merit Turizm hisseleri, son bir ayda %33 oranında değer kaybetti.
Merit Turizm BIST Ana Pazar’a Geçiş için Başvuru Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş. bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında aldığı kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaşıldı. Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda (PÖİP) işlem gören paylarının, pazar değişikliği konusunda oybirliğiyle karara varıldı.

Buna göre şirket paylarının BİST Ana Pazar’da kota alınması ve işlem görmesi amacıyla, Borsa İstanbul A.Ş.’ye başvuru yapıldığı belirtildi. Pazar değişikliği başvurusu için gerekli müracaatlar bugün (13.07.2021) gerçekleşti.

Şirket hisseleri günü %5’e yakın kayıpla geçirirken, son bir ayda satış baskısı yaşadı.
Merit Turizm Hisseleri %4,73 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

14,89 liradan açıldıktan sonra adeta çakılan şirket hisseleri, %4,73 oranında düşüş gösterdi. %4,73 oranında gerileyerek 13,90 liraya indi. Günlük 1 liraya yakın kayıp vermiş oldu.

MERIT hisseleri bugün son bir ayın en düşük seviyesine indi. Son verdiği kayıpların ardından, aylık düşüşü %33’e yaklaştı. Son bir hafta içinde de %14’e yakın geriledi.

2012 yılından bu yana borsada işlem gören Merit Turizm hisseleri, son haftalarda gösterdiği zayıf performansa karşın yıllık bazda kazanım tarafında bulunuyor. Şirket hisseleri son bir yılda 2,91 – 55,69 arasında seyrederek yatırımcısına %357 oranında kazanç sundu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.