Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercedes’e Milyon Liralık Dev Borçlanma için SPK Onayı

Geçen yılın kapanışında 400 milyon TL'lik borçlanma aracı ihraç belgesi alan Mercedes Benz Kamyon Finansman A.Ş., SPK’dan yeni bir onay daha aldı.
Mercedes’e Milyon Liralık Dev Borçlanma için SPK Onayı
HABER GİRİŞ

Mercedes Benz Kamyon Finansman A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) borçlanma aracı ihracı için başvuruda bulunmaya devam ediyor. Geçen yılın sonunda SPK onayıyla 400 milyon TL’lik borçlanma aracı ihraç belgesini alan dev şirket, bu kez eli daha da yükseltti.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, SPK’nın 31 Ocak 2024 tarihi itibarıyla 1,2 milyon liralık borçlanma aracı ihraç belgesine onay verdiği açıklandı.

Açıklamada şirket için “Yurt içinde ve toplam 1.200.000.000,00 TL tutarındaki ihraç tavanı içerisinde kalmak kaydıyla bir yıllık dönem içerisinde bir veya daha fazla seferde gerçekleştirilmek üzere ve halka arz edilmeksizin tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak amacıyla ihraç onayı almıştır” ifadeleri yer aldı.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın